fotograf
banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
Ödül Töreni
IMG 80562014 Türkiye Satranç Birinci Ligi ve Türkiye Kulüpler Şampiyonası ödül töreni Konya Rixos Otel'de gerçekleştirildi. İzleyiciler tarafından ilgiyle izlenen Sema gösterisi ile başlayan ödül töreni Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay'ın konuşması ile devam etti.

Avrupa Okullar Şampiyonasında birkaç gün önce elde edilen önemli başarılardan bahseden Tulay, başta Spor Genel Müdürlüğü olmak üzere, destek veren ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Tulay konuşmasında şunları kaydetti; "37 ilimizden 48 kulübün, 700'e yakın sporcumuzun yer aldığı Türkiye Kulüpler Şampiyonası ve 17 ilimizden 23 takım ve toplamda 347 sporcumuzun mücadele ettiği Türkiye Satranç Birinci Ligi'nin kapanış töreninde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.

Bu yıl ilk kez sizlerle buluşan Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde yer alabilmek ve önümüzdeki sezon Türkiye İş Bankası Süper Ligi'nde yarışabilmek için günlerdir mücadele eden tüm sporcularımızı ve kulüp yöneticilerimizi yürekten kutluyorum.1000'i aşkın katılımcıyı ağırladığımız bu iki şampiyonada da kalitenin her geçen yıl arttığına yakından tanık oluyoruz.

Hedefimiz tüm liglerimizde sporcu ve kulüplerimizin sorunsuz ve refah içinde bir turnuva yaşamalarını, takım ruhunun verdiği heyecanı her sporcunun ve kulübün tatmasını sağlamak olacaktır.

Gelecek yıl Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde mücadele edecek olan Kayseri Şeker Spor Kulübü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü ve Denizli Pamukkale Üniversitesi Spor Kulübü'ne şimdiden başarılar diliyorum.

Kulüpler Şampiyonası finali sonunda ilk altıya giren ve gelecek yıl birinci ligde mücadele edecek olan İstanbul Darüşşafaka, Ankara Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü, ODTÜ Spor Kulübü, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü, Adana Dahi Gençlik Spor Kulübü ve İstanbul Dobruca Spor Kulübü'nü kutluyorum.

Şampiyonada emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, içten sevgilerimi iletiyorum."

Yoğun ilgi ile izlenen ödül töreninde Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Konya Valisi Muammer Erol, Konya Vali Yardımcısı Doç. Dr. Sefa Çetin, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Elduran, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Remzi Ay, TSF Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Asbaşkan Aşkın Keleş, Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şube Başkanı Recep Çınar, TSF Yönetim Kurulu üyeleri Kasım Yekeler, Uğur Özteke, Doç. Dr. Selçuk Burak Haşıloğlu, Prof. Dr. Kıvanç Güngör, Nihal Duman, Mustafa İmamoğlu, TSF Eğitim Kurulu Başkanı Aşkın Taşan, MHK Başkanı Dr. Olgun Kulaç, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Anadolu Selçuklu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Günbaş, kulüp yöneticileri, antrenörler, sporcular, hakemler ve veliler yer aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Konya Milletvekili Av. Ayşe Türkmenoğlu, Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Konya Milletvekili Av. Gülay Samancı, Konya Milletvekili Harun Tüfekçi törene katılamayan fakat sevgi ve selamlarını ileten değerli isimler arasında yer aldılar.

ÖDÜL TÖRENİ FOTOĞRAFLARI

IMG 7891
 TSF Başkanı Gülkız Tulay ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan
IMG 7894
 GHSİM Müdürü Mustafa Elduran plaketini Baykan ve Tulay'dan alıyor
IMG 7897
 Birinci Lig Başhakemi Gökmen Muş plaketini alırken
IMG 7903
 Kulüpler Şampiyonası Başhakemi Emin Yasa Altun plaketini alırken
kulupler3
 Kulüpler şampiyonası üçüncüsü ODTÜ Spor Kulübü
kulupler2
 İkincisi Ankara Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü
kulupler1
 Kulüpler Türkiye Şampiyonu ve bu sene 100. yılını kutlayan
İstanbul Darüşşafaka
Spor Kulübü
lig3
 Türkiye Satranç Birinci Ligi üçüncüsü Denizli Pamukkale Üniversitesi
lig2
 Birinci lig ikincisi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor
lig1
 Lig Şampiyonu Kayseri Şeker Spor Kulübü
 
Turkish Chess Federation © 2014