fotograf
banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
Kupanın Ortakları Darüşşafaka ve Genç Akademisyenler
IMG 7556Türkiye’nin dört bir yanından 48 kulübün yer aldığı Türkiye Kulüpler Şampiyonası’ndaa sekiz tur geride kaldı.  Bu turda ilk masada İstanbul’un iki güçlü takımı, Dobruca ve Darüşşafaka arasında oldukça çekişmeli bir mücadele yaşandı.

3,5-4,5 İstanbul Darüşşafaka’nın galip geldiği tur sonunda Dobruca Spor Kulübü yedinci sıraya gerilerken, Darüşşafaka ilk sıradaki yerini korumayı sürdürüyor.

İkinci masada Ankara Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü rakibi Kahramanmaraş D.S.İ Spor Kulübü’nü farklı bir skor ile 7,5-0,5 yenerek son tur öncesi ilk sırayı Darüşşafaka ile paylaşmaya devam ediyor.

Üçüncü masada İstanbul Boğaziçi Spor Kulübü Yalova Belediye Spor’u, dördüncü masada ise ODTÜ Aydın Satranç Eğitim Merkezi’ni 5,5-2,5 yenerek son tura oldukça avantajlı girmiş oldular.

 Ankara ODTÜ Spor Kulübü final öncesi üçüncü sıradaki yerini korurken, Boğaziçi Spor Kulübü başarılı geçen günün sonunda dördüncü sıraya yerleşti.

Yarın sabah saat 10.00’da oynanacak son turun ardından final sıralamasında yer alan altı takım gelecek etkinlik döneminde Türkiye Satranç Birinci Ligi’nde oynamaya hak kazanacak.
 
Turkish Chess Federation © 2014