fotograf
banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
Finale İki Kala
7Türkiye Kulüpler Şampiyonası’nın yedinci turu 19.40’ta tamamlandı. İlk masada iki Ankara takımının, ODTÜ Spor Kulübü ile Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü arasındaki mücadele 5-3 Genç Akademisyenlerin kazancıyla son buldu. Şampiyonadaki ikinci kaybını alan ODTÜ Spor Kulübü sekizinci tur sonrası üçüncü sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

Denizli Anafartalar Lisesi Spor Kulübü’ne karşı yalnızca bir masada maç kaybeden ve bu sene 100. yılını kutlayan köklü kulüplerden İstanbul Darüşşafaka mücadeleden 6-2 ayrılarak zirveyi Ankara Genç Akademisyenler ile paylaşıyor.

Kulüpler Şampiyonası’nın favori takımlarından biri olan İstanbul Dobruca Spor Kulübü bugün Gaziantep Şahinbey Belediye Gençlik Spor karşısında 6,5-1,5’luk bir skora imza attı ve yedi tur sonunda altıncı sıraya oturdu.

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü de günü başarılı sonuçlarla tamamlayan kulüplerdendi. Isparta Belediye Spor Kulübü karşısında tek masada maç kaybeden İstanbullu ekip masadan 5,5-2,5 galip ayrılarak beşinci sıraya yerleşti.

Birinci lige yükselme mücadelesinde iddialı bir diğer takım olan Yalova Belediye Spor bu turda karşılaştığı Muğla Ortaca Belediye Spor’u 6-2 yenerek sekizinci tura dördüncü sırada girmeyi başardı.

Şampiyonanın sekizinci turu yarın saat 15.00’da oynanacak.
 
Turkish Chess Federation © 2014